ריפוי ילדה מאסטמה קשה

ראשי >סיפורים מהחיים>ריפוי ילדה מאסטמה קשה
hal767
השנה היא 1982, אני כבר מספר שנים במשטר של לימודים ועבודה משותפת עם ד"ר רזון, ובמקביל עובד לפרנסתי בחברת הי טק.
 והנה יום אחד, חברה מהעבודה פונה אלי בקשר לאחייניתה בת 12, הגרה באיזור קרית שמונה, וסובלת מאסטמה קשה מזה כ-6 שנים, צורכת הרבה תרופות, מאושפזת לעיתים קרובות בבי"ח רמב"ם בחיפה בגלל מצבה הקשה, ולאחרונה גם נוטה לאבד ריכוז ולהרדם בבית הספר. בעברה הייתה תלמידה טובה, אבל המצב הזה, שהולך ומידרדר וגם פוגע בלימודים, גרם להורים לבדוק אפשרויות ריפוי אחרות. מאחר וידעה על לימודי  אצל ד"ר רזון, היא שאלה אותי אם בעזרת הטבעונות ניתן לעזור במקרה הקשה הזה.

הפנתי את השאלה לד"ר רזון, והוא, כהרגלו, השיב בבטחון ובנחרצות, שכדאי לנסות כי הסיכויים להרפא מהמחלה בדרך הטבעונות, הם טובים. והוסיף: "הרי אני בעצמי הייתי חולה אסטמה בצעירותי, וגם מצבי היה קשה ומסובך, ולמרות זאת כשעברתי לטבעונות המחלה נעלמה".

העברתי את תשובתו האופטימית לחברתי, והיא ביחד עם המשפחה קבעו פגישה עם ד"ר רזון בשבת הקרובה.
גם אני נוכחתי בפגישה זו.

כשראיתי את הילדה בפעם הראשונה, נחרדתי. היא הייתה רזה מאד, ממש עור ועצמות, בגלל המחלה והתרופות. רעשים, ציפצופים וחריקות ממערכת הנשימה שלה נשמעו בברור בחדר בו היינו. לא היה צורך להשתמש בסטטוסקופ כדי לאבחן את מחלתה.
ולמרות זאת היא הייתה מחוייכת ושמחה, וכך גם הוריה.

הפגישה נמשכה כשעתיים, ובה בדק ד"ר רזון את הילדה, בחן את תוצאות הבדיקות השונות ואת התרופות שהיא לקחה.
לאחר מכן הוא הדריך אותם באשר לדרך התזונתית המתאימה. דובר על צמחונות אורגנית מסויימת, אותה הוא התאים לילדה.
בנוסף הוא לימד את הילדה כיצד לנשום נכון, וכן הדריך אותה כיצד לבצע תרגילי נשימה.
את אמה של הילדה הוא הדריך כיצד לעסות את הילדה מידי יום.
כמו כן הוא הירצה בהרחבה על קיום אורח חיים נכון, ועל דרכו של הגוף לרפא את עצמו. בנוגע לתרופות, הוא המליץ להפסיק תרופה אחת, שלדעתו הייתה מיותרת, ולהמשיך בשלב זה לקחת את האחרות. לצערי, לא זכורים לי שמות התרופות, אך היו מספר סוגים.
סוכם על ביקור נוסף לאחר חודש ועל שמירת קשר טלפוני לצורך עידכונים.

הילדה והוריה התייחסו לנושא ברצינות רבה, וביצעו בקפידה רבה את ההוראות, תוך שמירה על קשר טלפוני עם הרופא.  כעבור 4 ימים, הילדה, על דעת עצמה, הפסיקה לקחת את כל התרופות, בלי שדיווחה על כך להוריה, ולמרות זאת, או אולי בגלל זאת, חשה בטוב.

כעבור חודש פגישה שניה. נוכחתי גם בפגישה זו.
למראה הילדה, נידהמתי. רק חודש עבר, ונשימתה הייתה טובה בהרבה, ואותם רעשים מריאותיה, שנשמעו בברור בפגישה הראשונה, לא נשמעו כלל. היה צורך בסטטוסקופ כדי להבחין שריאותיה עדין לא היו תקינות לחלוטין. היא עלתה במשקל ב-2 ק"ג ופניה המחוייכים הקרינו עוצמה, ולא חולשה ועייפות כמו לפני חודש.
כולנו היינו מרוצים. ואני שהייתי המתווך בין הפצינטית לד"ר רזון, הייתי מאושר במיוחד, וגם קיבלתי עוד חיזוק חשוב לנכונות הדרך הטבעונית.

במשך מספר חודשים היינו בקשר עם הילדה והוריה, עד שהבריאה לחלוטין. כעבור מספר שנים פגשתי אותה כשביקרה אצל דודתה, חברתי לעבודה, והיא לבשה מדי צה"ל. מסתבר שבריאותה הייתה תקינה לחלוטין, ולא הייתה בעיה לגייס אותה לצבא.
 
 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (61)
good123 (43)
sharonela (51)
holy~ (38)
מירי ר (49)
3אהרוני (33)
מעין טל (30)
eyar (66)
באבאעלי (67)
fanaanir (40)
דוב יהונתן (42)
אלמוג378 (72)
Robb (44)
שולמית 1960 (61)
v100 (51)
buttercup54 (67)