ריפוי דלקת פרקים וסוכרת

ראשי >סיפורים מהחיים>ריפוי דלקת פרקים וסוכרת
hal767
י.נ. הגיע אלי לאחר שצפה בתוכנית בטלביזיה בה הופיעה א.ב. וסיפרה איך התרפאה מדלקת הפרקים בדרך הטבעונית. הוא יצר קשר עם מערכת התוכנית, וזאת נתנה לו את מספר הטלפון של א.ב.
הוא התייעץ איתה בשיחת הטלפון לגבי סיכוייו להחלים, והיא היפנתה אותו אליי, תוך שמסבירה לו שהדרך יעילה אם מבצעים אותה כראוי, דבר המחייב משמעת עצמית. 
 
י.נ. היה אז בן 69, פנסיונר, נכה צה"ל, גרוש וחי לבד בדירה צנועה. מזה כ-14 שנים הוא סבל מסוכרת ודלקת פרקים. הוא טופל תרופתית בגלובן וגלוקופאג' לסוכרת, במינון המקסימלי המותר, ובפרדניזון [קורטיזון] במינון גבוה של 30 מ"ג ביום. הקורטיזון היה התרופה היחידה שמנעה ממנו את כאבי התופת שגרמה מחלת הפרקים. כל משכך כאבים אחר לא היה אפקטיבי, וללא הקורטיזון הוא היה "מטפס על הקירות" כהגדרתו מרוב כאבים.
 
למרות המינון הגבוה של התרופות, הוא סבל מסוכר גבוה שגרם לו לתחושת חום בראש. בדיקות סוכר לאחר צום הגיעו לרמות של למעלה מ-300, שזה מאד גבוה.
 
לאחר שיחת הכרות יסודית, בה הוא הביע נכונות לעשות כל שיתבקש, הותאמה לו תזונה טבעונית אורגנית, אותה היה צריך לבצע בקפידה, תוך שמירה על קשר טלפוני ועידכון לפחות פעמיים ביום.
בנוסף, הותאמה לו פעילות גופנית מתונה, והודרך לגבי קיום אורח חיים נכון המתאים למצבו.
 
בנוסף, הפנתי אותו לרופא המשפחה כדי להפנות את תשומת ליבו לכך שאין לתת לפציינט במקביל קורטיזון עם גלובן. זה בניגוד להוראות. תשובת הרופא הייתה שהוא מודע לכך, אבל במקרה הזה אין לו ברירה אחרת.
 
י.נ. התגלה כאדם בעל משמעת עצמית וביצע בקפידה את ההוראות. כבר אחרי שבועיים חלה ירידה משמעותית ברמת הסוכר בדמו, ורופא המשפחה שמח להוריד את מינון התרופות. גם כאבי הפרקים פחתו בהדרגה, ובהתאם לכך גם כמות הקורטיזון שצרך.
כעבור כחודש וחצי הוא לא היה זקוק יותר לתרופות להורדת הסוכר. האמת היא שהייתי מאד מופתע מהקצב המהיר של ירידת הסוכר. אבל עם עובדות לא מתווכחים, וגם רופאו הורה לו להפסיק לצרוך את התרופות, אבל להמשיך את המעקב.
 
כך זה נימשך עוד 8 חודשים, בהם מצבו היה מצויין, הוא לא היה זקוק יותר לתרופות להורדת סוכר, וכמות הקורטיזון היומית אותה הוא צרך, ירדה ל2.5 מ"ג בלבד.
אז החליט הרופא שלו לבצע בדיקות מקיפות יסודיות, כולל בדיקות לסוכרת ולדלקת פרקים.
התוצאות היו מצויינות ולא הראו קיומם של סוכרת ודלקת פרקים. מבחינת הרופא, י.נ. היה איש בריא. ואז הוא אמר לפציינט: "תגיד לו [כלומר, לי] שאני מסיר בפניו את הכובע".

הקשר עם י.נ. נימשך לסרוגין עוד כשנתיים, בהן הוא היה בריא ומתפקד כראוי.

כמה קוריוזים זכורים לי מהמקרה הזה:

1-כאשר הוא קיבל את התפריט לראשונה הוא היה מופתע שהופיעו בו פירות. הסברתי לו שהפירות הם חלק מדרך הריפוי ובילעדייהם האיברים הלקויים שלו [לבלב, כבד וכד'] לא יחזרו לתפקד כראוי. הוא חשש מאד מאכילת הפירות, אבל בהמשך התברר לו שהם, כחלק מתפריט נכון, מורידים סוכר ולא להפך, כמקובל לחשוב.

2-כעבור כ-3 חודשים מתחילת העבודה איתו הוא התקשר וסיפר לי שהסוכר עלה לו ל-180. זה היה בערב, והוא חשש שהסוכר ימשיל לעלות בלילה. הוא שאל לדעתי אם לקחת כדור להורדת הסוכר.
השבתי לו שלדעתי, לאור העובדה שהוא בשלבי החלמה מתקדמים, הכדור יגרום להורדת סוכר חריפה מידי. הוא החליט שהוא יבלע רבע כדור בלבד. זה הספיק כדי להביאו לרמה נמוכה מידי של סוכר [היפוגלוקמיה] בתוך זמן קצר, ולא נותר לו אלא להתנפל על פירות מתוקים ומיובשים ולאוכלם במהירות כדי להעלות את הסוכר לרמה נורמאלית.
אז הוא שוכנע סופית בהחלמתו, ונושא התרופות לא עלה יותר.

3-י.נ. היה שחקן פינג פונג חובב ומתמיד במשך שנים רבות, מאז היותו נער. בגלל מחלת הפרקים הוא הפסיק לשחק ולהתאמן. כנכה צה"ל הוא היה פעיל בעברו במועדון הנכים בעירו, ר"ג.
שישה חודשים לאחר שהחל את דרכו בטבעונות הוא ניסה לשחק במועדון הנכים, והפעם בהצלחה, ללא כאבים ומיגבלות תנועת הפרקים. זה מאד שימח אותו [ואותי זה ריגש ] כאשר חזר לשחק שם באופן קבוע לפחות 3 פעמים בשבוע, ואף זכה במקום ראשון באחת התחרויות.
 
 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (61)
good123 (43)
sharonela (51)
holy~ (38)
מירי ר (49)
3אהרוני (33)
מעין טל (30)
eyar (66)
באבאעלי (67)
fanaanir (40)
דוב יהונתן (42)
אלמוג378 (72)
Robb (44)
שולמית 1960 (61)
v100 (51)
buttercup54 (67)