hal767
תוספי מזון – לחיות בשפע ללא פגע
 

מה יש בהם, בכדורים, ובאבקות, ובכל התוספים שמליוני אנשים ברחבי העולם "נהנים" לבלוע ולשתות מדי בוקר, צהריים וערב- על מנת לספק לגופם (או לנפשם ?) חיזוק ותמיכה.

האם אמת היא הטענה, שתזונה מאוזנת ככל שתהיה, ממקור צמחי, אינה באפשרותה לספק לאדם את כל חומרי הבניין לתפקוד תקין של גופו ? האם הקרקע במצב גרוע כל-כך, כשאין ביכולתה לספק לצמחים את המרכיבים החיוניים לצמיחתם, וישירות אל כל תא בגופנו, באמצעות אכילתם ? האם אפסו הסיכויים של האדם הפשוט לחיות בגוף בריא, חזק, ומלא בחיוניות- אם אין ביכולתו וברצונו לצרוך מאותם כמוסות-אבקות פלא שרק באמצעותם ניתן לקבל את שלל סודות החיים שבלעדיהם, הגוף חדל מלתפקד.

אינסוף לסוגי התוספים, בכל דרך אפשרית לנסות ולגרום לצרכן התמים לקנות ולהשתמש בהם. ומהי המטרה ? האם באמת ובתמים מטרתם היא לגרום הנאה ובריאות טובה יותר לאדם, או שייתכן שמסע הפרסום והשכנוע נובעים ממקור אחר (כלכלי ברובו ?)

האם יש תוסף כלשהו שאי-פעם לקחתם, שמכיל מרכיב אחד בלבד, שלא ניתן לקבל באמצעות תזונה מגוונת מהצומח ? האם בורא-עולם (אלוהים), בחר ליצור עולם שבו כל אדם יהיה חייב להשתמש בתוספים, על-מנת לחיות בשלום ? בואו ונבחן את הדברים ממספר היבטים:

מינרלים אורגניים:

מהו המקור היחיד והבלעדי שקיים למינרלים זמינים, החיוניים ביותר לתפקוד של גוף האדם, ולמעשה לקיומם של כול בעלי-החיים בטבע ? עפר כדור הארץ הוא הקרקע (אדמה) שבה נמצאים כל סוגי המינרלים החיוניים לגוף-חי.

מצב המינרלים בקרקע, נמצא בסוג של "תרדמת" ללא חיים וללא ויברציה. והדרך היעילה (והיחידה ?) להפוך אותם לאורגניים שופעים בחיים וזמינים לגוף, היא באמצעות (ניחשתם נכון), ממלכת הצומח. אלו הצמחים בלבד שניחנו ביכולתם הקוסמית לספוג את המינרלים הלא-אורגניים (והבלתי זמינים), ולהופכם למינרלים אורגניים חיים וזמינים לכל יצור חי !

כל כוחות החיים בממלכת הטבע משתפים פעולה בתהליך: קרני השמש, מים, אוויר, מערכת השורשים של הצמח, ובתהליך של פוטוסינתזה המאפשר את התפתחות הצמח ויכולתו ללקט מינרלים אל תאיו.

לאחר הבנת הדברים- נשאלת השאלה- אם על-פניו כך עובדים הדברים, איך וכיצד הגענו למצב שאנו, בעל-החיים בעל התבונה והבינה היחיד בטבע, בוחר לקבל את חומרי הבניין החיוניים ביותר לגופו, באמצעות מקורות משניים ובעקיפין ? אם באמצעות מזון-מהחי, ובמקרה גרוע אף-יותר, מאבקות וכמוסות ?

והנה החלטתו של משרד הבריאות בישראל, חודש אפריל – שנת 2008:

במשרד הבריאות החליטו לאסור היצרנים של תוספי-המזון לפרסם על סגולות מרפא שאין בדל של הוכחה לקיומם.

מהי הסיבה להחלטה ? אין הוכחה מדעית אחת תקפה, שמוכיחה את יעילות התוספים למניעת סרטן ומחלות שונות. מלבד התעשרות היצרנים, מסע הפרסום המפתה אינו מסב לצרכן שום תועלת. ושימו-לב לקביעה המפתיעה של מחקר דני רחב היקפים וגדול במיוחד: נטילה של ויטמין A, C, E ובטא-קרוטן כתוסף תזונה מעלה את הסיכון למוות בטרם עת. וקביעתו של המומחה היא: מי שאוכל מספיק ירקות ופירות לא צריך תוספי ויטמינים.

אך למרות הקביעות ותוצאות המחקר, אין בכוונתי לנסות ולבסס מאמר זה על נתונים אלו. לכל מחקר שתומך בלקיחת תוספים, ישנם עשרה שמתנגדים. האמת ככל הנראה אינה זמינה לרוב האנשים, שאינם יודעים למי להאמין. האם ליצרנים שנתמכים בתעשיית פרסום-שיווק נחרבת וענפה, או האם דווקא למתנגדים שאין מאחוריהם גב כלכלי חזק מספיק ? לעניות דעתי- את התשובה כל אדם נבון אמור למצוא בעצמו, או כמו במקרה שלי ושל רבים אחרים, פשוט לבדוק בעצמו, ולחוות את תוצאות בחירתו.


שיתוף פעולה ופעולות גומלין בין מינרלים וויטמינים
 

מינרלים וויטמינים מקיימים פעולות גומלין, ותלויים אחד בשני לספיגתם בגוף.  בלקיחת תוסף תזונה של ויטמין או מינרל מסוג אחד, גם אם הוא "באיכות גבוהה וממקור טבעי", אינו מבטיח את ספיגתו בגוף ללא הימצאותם של מרכיבים נוספים.

הגישה הטבעית אינה מנסה "להמציא" מרכיבי פלא מלאכותיים, אלא להבהיר את החשיבות של צריכת מזון שלם, המכיל בתוכו מגוון מרכיבים תזונתיים, החל מחומצות שומן, חלבונים, פחמימות, שלל ויטמינים ושלל מינרלים. אנשים רבים בוחרים להתמקד במרכיב אחד של מזון, שהוא העיקרי והחשוב ביותר בכל סוג של מזון. והסיבה לכך היא, שטיפת המוח שנעשית לאורך זמן, הממציאה חדשות לבקרים את מרכיבי הפלא הבאים שביכולתם לרפא כל מחלה, החל מההצטננות הפשוטה ביותר, ועד לסוגי סרטן שונים.

מספר דוגמאות שאולי פגשתם "במקרה": תפוזים העשירים בויטמין C, עגבניות וליקופן, עשב חיטה וכלורופיל, שומשום וסידן, פשתן ואומגה 3, גזר וויטמין A, וכן הלאה.. לכל סוג של מזון, ומרכיב הפלא שכולנו מכירים-זוכרים, ולא יכולים לשכוח.. כי בכל הזדמנות מנסים להזכיר לנו, על-מנת למכור לנו מוצרים שונים (ובראשם תוספי-המזון), את סגולותיהם הנעלות של כל אחד מאותם המרכיבים.

הידעתם ? בתפוז יש גם שפע סידן (70 מ"ג), בעגבניה יש כמות ניכרת של ויטמין K, עשב חיטה הוא מקור עשיר גם לברזל ומגנזיום.. ושומשום, מלבד סידן מכיל גם שפע של מנגן וברזל, ופשתן ? אומגה 3 היא רק חומצת שומן חיוניות מסוג אחד, האם היא חיונית יותר ממגנזיום ? זרעי פשתן עשירים ביותר במגנזיום, מינרל החיוני לכל תפקודי הגוף, לא פחות מחומצת שומן מסוג אומגה 3 או אומגה 6, וייתכן שאף יותר !... וגזר ? גם הוא אינו מתחיל ונגמר בבטא קרוטן, הירק הכתום מכיל גם ויטמין C, ויטמין K, ויטמין E, סידן, אשלגן ונתרן.

קחו לדוגמא את הויטמינים מסוג B, שאינם יכולים להיספג בגוף ללא הימצאות של זרחן, כאשר מחסור בויטמין D, פוגע בספיגת הזרחן. מינרל חיוני ביותר כמו סידן, אשר ספיגתו תלויה בנוכחותם של מגנזיום וויטמין D. ומה לגבי המגנזיום ? שתלוי בנכוחותו של ויטמין B6 ? אשלגן שתלוי בנוכחות של נתרן, וברזל שספיגתו משתפרת בנוכחות של ויטמין A ו-C.

יש להבין,  שאכילת מזון צמחי, שאינו מבושל, מספקת לגוף שלל עצום ורחב של ויטמינים ומינרלים, כל צמח והיחס שלו, אך המגוון הוא עצום, ומאפשר את שיתוף הפעולה המירבי בין המרכיבים השונים. דבר שמשפר את ספיגתם והטמעתם בגוף. כמובן שמלבד מגוון המרכיבים שידועים למדע וחשיבותם לגוף, קיים מאגר עצום שהמדע עוד רחוק מלגלות, ובזמן הנוכחי עוד אינו מודע לקיומו. היש מדען אחד בעולם שיכול להתיימר ולקבוע שאותם מרכיבים לא ידועים, חיוניים פחות לגוף האדם, ולספיגתם של המרכיבים השונים בגוף ?

אנשים "פשוטים" הולכים לרופא ומחפשים תרופות, אנשים "בעלי-ניסיון" שאיבדו את אמונתם ברפואה הקונבנציונאלית מחפשים תוספי-מזון ומזונות-על. ולאחר שגם אלו נכשלים, הם פשוט מפסיקים לחפש, ומשלימים עם המצב (החולי) הקיים, ומסיקים שאין דרך אחרת.

כמובן שגם תעשיית התרופות, וגם זו של תוספי-המזון ממשיכה לגלגל מילארדי שקלים בשנה, אם בגלל השיווק והפרסום, ואם בגלל הבורות של רוב האוכלוסיה הקיימת. מעניין הדבר, שאותם אנשים שאיבדו את אמונם בתעשייה זו, בוחרים לשוב אל הפשטות, ולהפסיק את החיפוש חסר התועלת אחר נוסחאות הפלא של התרופות ותוספי-המזון. ובמקום להכניס אל גופם תרופה כזו או אחרת, הם פשוט מפסיקים להכניס את הגורמים העיקריים לפגיעה הראשונית שמלכתחילה יצרה את הצורך בטיפול. צעד ראשוני של עצירת הרעלים הנכנסים מדי יום אל הגוף, הוא הצעד הפשוט, אך היקר והמשמעותי ביותר של כל אדם המעוניין לשקם-לרפא מצב של חולי בגופו. השינוי המבורך, גורם להבנה מעמיקה יותר של העיסוק המביש בתרופות, ומכאן והלאה, במקום לחפש את מזונות-העל, ממשיכים בפשטות אל עבר המזונות הפשוטים ביותר: ירקות, פירות, זרעים ואגוזים. כאשר כל אחד מהם הוא "הפלא" שאחריו חיפשנו במשך שנים ארוכות, פלא שמזין, מרפא, ומשיב את החיוניות האבודה אל כל תא ותא בגופנו.

ויטמינים וקצת אומגה 3

ויטמינים הם מרכיב חיוני וחשוב ביותר לשמירה על תפקוד תקין של הגוף. אותם אנזימים שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו, מקורם בויטמינים. "הבעיה" באותם אנזימים היא רגישותם הרבה לחום, ומעל לטמפרטורה של 55 מעלות, הם נהרסים לחלוטין. האם יש בעל-חיים אחר בטבע, חכם ככל שיהיה, שניזון ממזון מחומם ומבושל ? אנו בני-האדם בוחרים לצרוך מזון מבושל ומעובד, חסר ויטמינים שנהרסים לחלוטין בתהליך הכנת המזון, ובעקבות-כך מתעוררים היצרנים המריחים את הפוטנציאל, ומייצרים תוספי-מזון של כל ויטמין שקיים.

כמובן שאין הם דואגים ליידע את הצרכן, שתוספי המזון חסרי האנזימים והחיוניות, שספיגתם מוטלת בספק, עלולים אף לגרום להרעלה בשימוש ממושך. הסיבה לכך היא שהגוף אינו מסוגל לפרק אותם, ואלו מצטברים כרעלנים בגוף.

ומה דעתכם על חומצת השומן מסוג אומגה 3 הידועה לטובה ?

שעליה ניתן לכתוב עמודים שלמים המתארים את יתרונותיה וסגולותיה.

האם יש מי שדואג ליידע את הצרכנים הנלהבים שחומצות שומן מסוג אומגה וגם מסוג אומגה 6, רגישות ביותר לחימום ולאוויר ? ובדומה לאנזימים, חימום בטמפרטורה מעל 55 מעלות גורם להפרת האיזון המולוקולרי של חומצות השומן, ולא רק שלאחר-מכן הם הופכות לבלתי-זמינות בגוף, אפילו יותר מכך- הם מתחמצנות והופכות לרעילות.

תוספי מזון מסוג אומגה 3, אשר מומלצים ביותר לרוב חלקי האוכלוסיה, כמעט בכל בגיל וכמעט בכל מצב, מיוצרים בדרך דומה לזו שכאן:

שמן הדגים עובר יבוש לצורת אבקה, בתהליך מבוקר של החדרת אויר לדוד בו נמצא השמן. לאחר מכן גרגירי האבקה מצופים בתערובת של ויטמין C וויטמין מסוג E, בנוסף לחומצה רוזמרינית, עד לאיטום הגרגיר והשגת המטרה הסופית: מניעת ריח וטעם לוואי.

נשמע טוב ? האם לא פשוט יותר לתת אמון בחוכמתם הבלעדית והעתיקה של הצמחים, ביכולתם לייצר כל ויטמין, וכל חומצת שומן, ולהעביר את כל תכולתם אל תאי גופנו.

יש להבין, את העובדה הפשוטה והברורה לכל מדען החוקר את מדעי החיים, והיא שהמדע רחוק מרחק-רב מלהכיר את שלל מנגנוני חילוף החומרים שבגוף, ומורכבותם הרבה. ולמרות אינספור המחקר שנערך על תוספי-מזון והסקת המסקנות הפזיזה שמייחסים לנטילתם: החל משיפור בתפקוד העצבים והשרירים, שיפור בפעולות העיכול, הפחתת הסיכון ומניעה מוחלטת של מחלות שונות (מחלות לב, ועד לסוגים שונים של סרטן), הורדת כולסטרול, שיפור תפקודים שכליים (חשיבה וזיכרון), שיפור החשק המיני, ועד לפיתרון של כל "בעיה" שכבר קיימת בגוף, וכל בעיה שייתכן ותבוא בעתיד, אם לא נקשיב לעצתם של המומחים לנטילת התוספים המתאימים.

ומה באשר לעובדות ? יש להבין עובדה פשוטה נוספת, כל תוספי-המזון הנמכרים ללא הפסקה, וסגולותיהם מבוססים על תיאוריות בלבד ! העיקר הוא (חשבתם אחרת ?), שתשלמו עבור הצנצנות, הכמוסות והאבקות, והדרך לחיים בריאים מובטחת לכם.

ויטמינים מסיסים בשומן: A, D, E, K. הנקשרים אל חומצות השומן לאורכו של תהליך העיכול, הספיגה, ואגירתם בגוף.

מקורות צמחיים: נמצאים בשפע בירקות, פירות, ובריכוז הגבוה ביותר: עלים ירוקים, אגוזים, גרעינים, זרעים ואבוקדו). ויטמין D, הוא הויטמין שספיגתו הטובה ביותר היא באמצעות חשיפה מספקת לאור-שמש, והוא לא זמין במזון צמחי. (עצוב לחשוב שיש מי שמאמין, שאבקה-כמוסה, ביכולתם "לדמות" את פעילות קרני-האור של השמש האחראית לכל תהליכי החיים בכדור-הארץ. הויטמינים המסיסים בשומן מצטברים במאגרי השומן בגוף, ואינם מופרשים בקלות. רמת-יתר של ויטמינים מסוג זה עלולה לגרום להרעלה, כפי שקורה רבות אצל אנשים הנוטלים אותם כתוספים, המופרדים מהאנזימים שאחראים לפירוקם, וספיגתם ביעילות.

ויטמינים מסיסים במים: B, C  קומפלקס.

מקורות צמחיים: נמצאים בפירות, ירקות, עלים ירוקים, אגוזים, גרעינים וזרעים. הויטמינים המסיסים במים אינם נאגרים בגוף כמו אלו המסיסים בשומן, וצריכה של כמויות עודפות מהם, מופרשות בדרך-כלל בשתן ובזיעה.

מינרלים מסיסים במים: סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, נתרן וגופרית. ויסודות הקורט.

מקורות צמחיים: ירקות, פירות, אגוזים, גרעינים, זרעים, ובריכוז הגבוה ביותר: עלים ירוקים.  ללא נוכחות מספקת של מינרלים מהסוגים השונים, הגוף אינו מסוגל לפרק את המזון לאנרגיה זמינה.

לסיכום: גוף-האדם, צריך לצרוך באמצעות המזון כ-90 מרכיבים שונים שאינו מסוגל לייצר בעצמו:  60 מינרלים, 16 ויטמינים, 12 חומצות אמינו וכ-2 חומצות שומן חיוניות.

כל נטילת תוסף כזה או אחר, הופך את השתן שלכם ליקר יותר, ומעשיר יותר ויותר את היצרנים השונים. ובשבילכם ? אפקט פלצבו אפשר ליצור באמצעים זולים ובטוחים הרבה יותר.

ואולי בכל זאת ? רוצים יותר ויטמינים ומינרלים בלי ללעוס ירקות ?

אז אולי בשבילכם, יש דרך טבעית הרבה יותר לקבל את אותם כמויות ויטמינים ומינרלים שבהם אתם מעוניינים, ולא באמצעות כמוסות ואבקות.

ולמרות שהכוונה היא לא להציג בפניכם "תרופות" פלא, יש באפשרותכם לפעול בדרך יעילה הרבה יותר להשיג כמויות גדולות הרבה יותר של אותם ויטמינים ומינרלים, שאולי חשבתם תחילה, שהדרך היחידה להשיגם היא באמצעות התוספים השונים. דרך בטוחה הרבה יותר, אשר מספקת עולם שלם של מרכיבים חיוניים לתפקוד הגוף ולהבטחת ספיגה טובה יותר, זולה באופן משמעותי ביותר לעומת נטילת התוספים, וכמו-כן, גם ניתן ליהנות מהטעמים העשירים הבאים ישירות מהטבע.

אז במה בעצם מדובר ? פשטות היא הסוד, והכוונה היא למיצי ירקות (מומלץ אורגניים), שיספקו לכם כמויות גבוהות במיוחד מאותם מרכיבים שבהם אתם מעוניינים.

אז בואו ונעבור ביחד על מספר אפשרויות: (שקצת חסר-היגיון שאין ממליצים עליהם ברבים, וכנראה שיש סיבה טובה לכך)-

טבליות ויטמין - C לחיזוק מערכת החיסון, לטיפול ולמניעת שפעת והצטננות.. מוכר לכם מאיפשהו ? צנצנת של 100 טבליות שכל אחת מכילה 1000 מ"ג במחיר של כ-103 ₪ לצנצנת.

אני לא אמליץ על שתיית מיצים מפירות יער, ועלים שקשה להשיגם, אלא נחזור שוב אל סוד החיים (והוא הפשטות), ונראה היכן ניתן  למצוא ויטמין זה בירקות המוכרים ביותר:
פלפל אדום, מכירים ? מכיל כ-190 מ"ג לכמות של 100 גרם – בחישוב מהיר: 1900 מ"ג ויטמין C טהור, המכיל את כל האניזמים (החומצות), ושאר המרכיבים שחיוניים לספיגתו, בכמות של 1 ק"ג פלפל אדום.

1900 מ"ג ויטמין C = 1 ק"ג פלפל אדום | מחיר ממוצע בשוק האורגני ? 8 ₪ לק"ג. אם מעוניינים בכמות דומה כמו זו שבכמוסה, צריך קצת יותר מחצי הכמות.

אתם בטח יודעים, שרוב הירקות, ובעיקר הפירות עשירים במיוחד בויטמין זה, כך שתמיד ניתן להוסיף ירקות נוספים אל המיץ, כמו: כרוב, ברוקולי, קולורבי, תרד ושאר עלים ירוקים.

כמובן, שמי שרגיל לאכול מדי יום ירקות ופירות, משיג כמויות גדולות של ויטמין זה בכל מקרה. אך כרגע אנחנו נתמקד בדרך הפשוטה למצוא "תחליפים" שבאמת מקורם ישירות מהטבע, ושיכולים לספק לנו את אותם "מרכיבים סודיים ויקרים", באיכות ובזמינות הגבוהה ביותר.

ויטמין A – (וכך כתוב על מדבקות הויטמינים= טוב במיוחד לעיניים, עור, ריאות, מערכת העיכול, כליות, ריריות, דם, דיניים ועצמות. הוא מוסיף לתוחלת החיים ולאיכותם ומסייע במניעת סוגים שונים של סרטן(.  צנצנת של 100 כמוסות שכל אחת מכילה 5000 יחידות בין-לאומיות, במחיר של כ-70 ₪ בממוצע.

כמה קשה לדעתכם למצוא ויטמין מסוג זה בצומח ? כל-כך קשה, שבקלות רבה אפשר להגיע למצב של עודפים, וכמובן שאין שום צורך אמיתי בנטילת תוספים שאינם קשורים למזון.

חסה במשקל 1 ק"ג = 19,000 מק"ג ויטמין A. חסה אחת קטנה שנסחטת במכונת מיצים יכולה לספק כמות מספקת. בחזרה לפלפלים ? 1 ק"ג פלפל אדום = 57,000 מק"ג ויטמין A. מה דעתכם ? גזר מכיל בכמות של 100 גרם = 28,129 מק"ג ויטמין A. תכפילו ב-10, ותקבלו את הכמות של ק"ג גזר שלאחר סחיטתו במיץ, הכמות המתקבלת היא של כחצי ליטר.

1 מק"ג = 3.333 יחידות בינלאומיות של הוויטמין

אין צורך לשבת עם מחשבון בכדי להבין את האבסורד בלקיחת תוספים שכאלו..

כוסברה ופטרוזיליה מכילים מעל 6000 מק"ג ויטמין A לכמות של מאה גרם. מספיק צרור אחד שנסחט למיץ, בכדי להשיג כמות גדולה יותר מ- 18,000 יחידות בין-לאומיות. פי 3 יותר מכמוסה אחת, שאין צורך להרחיב על איכותה, ויכולת ספיגתה בגוף, לעומת המקור הטבעי (והפעם הוא באמת כזה).

סידן- (כך כתוב על הצנצנת: למניעה ולטיפול בבריחת סידן ובאוסטאופורוזיס ולשמירה על עצמות חזקות). צנצנת של 120 כמוסות שכל אחת מכילה 800 מ"ג במחיר של כ-150 ₪ בממוצע.

כרוב במשקל 1 ק"ג = 510 מ"ג סידן, תרד במשקל 1 ק"ג = 990 מ"ג סידן. חצי ליטר מיץ תפוזים מכיל = 400 מ"ג סידן. כוס מיץ של חסה = 680 מ"ג סידן.

לכל אלו ניתן להוסיף עוד אינספור דוגמאות ודרכים להשיג את כל הכמויות הרצויות של אותם ויטמינים ומינרלים ישירות ממקור צמחי, בצורת מיץ הנסחט במכונת מיצים, בפשטות וביעילות. המטרה של הצגת הדברים היא, לא דווקא לגרום לכם להתחיל ולשתות מיצים (למרות שזה לא רעיון כל-כך גרוע בהתחשב בנתונים), אלא אך ורק לשתף בנתונים שאמורים לספק לנו את הביטחון (והידיעה שאינה מובנת מאליו) ולהתקיים ולחיות ללא נטילת תוספים, אם רק נקפיד לצרוך מגוון של מזון מהצומח.

מי אשם ? האדמה חסרת המינרלים

לבסוף, כשמסיימים להתווכח על יעילותם של התוספים השונים, והצורך בלקיחתם, תמיד נזרקת לאוויר האמרה הנפוצה: האדמה כיום- חסרת מינרלים ואין ביכולתה ליצור במזון הצמחי כמויות מספקות. מסיבה זו, אנו רואים עלייה מתמדת ונכונות גדולה יותר להסבת החקלאות הקיימת לחקלאות אורגנית. שבאחד המחקרים הגדולים ביותר שנעשו בתחום, מצאו שבמזון אורגני יש נוכחות של פי 20-30 יותר ויטמינים, מינרלים ומרכיבים חיוניים אחרים. חקלאות שלא רק שומרת על הקרקע נקייה מרעלים, אלא גם מעשירה אותה בשלל החומרים החיוניים לה, כך שלבסוף אותה קרקע תדאג להעבירם אל המזון הגדל וצומח בה.

לקריאה נוספת על חקלאות אורגנית, אתם מוזמנים לעיין בבלוג ובקטעים שכבר נכתבו בנושא.

אל תאמינו למילה ממה שנכתב כאן, אמונה עיוורת אינה יאה לאנשים חכמים כמותכם, ההיגיון יכול להיאחז בכל פריט מידע שנוח לו, עשו לעצמכם טובה אישית, והפנו מעט יותר תשומת-לב לחוכמתם הפנימית (ולאינטואיציה), המבוססת על אנרגיית החיים המשותפת לכולנו. חוכמה זו שמנתבת את דרכי, היא המאירה כל פסיעה בשבילי חיי- ואם אכן-כן כולנו "אחד", ייתכן שגם אתם, תמצאו בדרך זו מקור לריפוי, חיוניות, והעצמה. שאו ברכה. אלירן

 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)