ד"ר גדעון רון, מומחה לרפואה סינית, מותח ביקורת על תוספי המזון: "הגישה שהגוף זקוק לתוספי מזון אינה נכונה. הגוף זקוק למזון אמיתי. כל הערכים התזונתיים שמקבלים במזון הם אלה שעוזרים לגוף בחיי היום יום. כאשר מוכרים מרכיבי מזון שלא בתוך מזון, מוציאים דבר מהקשרו. זה אינו מזון ואינו תוסף מזון, זו תרופה ('צמחית' אם מרכיביה מן הצומח); וכך צריך לקרוא לזה.

"אין בטבע מזון שהוצא מהקשרו. אנחנו אמורים לאכול תפוח עץ כפי שהוא, או אורז כפי שהוא. מספיק שבבישול אנחנו סוטים קצת מדרך הטבע. מדענים כבר קבעו כי חומרי מזון שהוצאו מהקשרם מתנהגים בגוף באופן שונה מאשר כשהם מגיעים לגוף עם שאר מרכיבי המזון.

"דוגמה טובה לכך היא החמצן: אנחנו זקוקים לו מאוד, כמובן, אבל רק 21% מהאוויר אותו אנו נושמים הוא חמצן. השאר הוא חנקן (ועוד אחוז אחד של גזים אחרים). אם כך הדבר, מדוע שלא נארגן לנו חמצן נקי לנשימה? מי צריך את כל החנקן הזה שסתם נכנס ויוצא ללא שימוש? מסתבר שחמצן נקי מזיק מאוד לריאות, הרגילות לקבלו מדולל באוויר.

"כך גם עם הוויטמינים: הם אמורים להיכנס לגוף עם המזון עצמו. הדבר הנכון לעשות הוא להימנע ממזון ששודד ויטמינים מן הגוף: אורז לבן, לחם לבן ועוד. למה לקחת כדור של ויטמין C כשאפשר לאכול קלמנטינה או חסה?"

לדברי ד"ר רון, הצריכה המומלצת כיום של ויטמינים אינה נכונה ומנופחת מטעמים שיווקיים. פרט לכך, 99% מהוויטמינים שמוכרים לנו הם סינתטיים, כלומר עשויים משיירי נפט ונספגים בגוף בצורה שונה. אנשים שנוטלים תוספי מזון מתעלמים פעמים רבות מהצ'י – החיוניות שמבדילה בין הדומם לבין הצומח והחי: "הבעיה היא שבמדע המערבי אין דרך לכמת את הצ'י ולא מתייחסים לחיוניות שבחיינו כערך בריאותי", אומר ד"ר רון
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)