עיסוי רפואי - כאבי גב לא מהגב.

ראשי >סיפורים מהחיים>עיסוי רפואי - כאבי גב לא מהגב.
 
באחת ההרצאות שנתתי בנושא העיסוי הביתי התבקשתי לספר על מקרים מיוחדים ומעניינים במיוחד בהם נתקלתי במהלך עבודתי. התלבטתי מה לספר למאזיני שגם יהיה מיוחד, גם מעניין וגם ילמד אותם משהו. אז נזכרתי בסיפור מלפני הרבה שנים שהיה לי עם גלית מראשל"צ. באמת מקרה מיוחד בו הייתי גם גאה בעצמי.
 
לא הייתה לי הכרות מוקדמת עם גלית. היא קבעה תור לטיפול בגבה הכואב, לאחר שקיבלה המלצה עלי ממכר משותף. אז היא הייתה בת 26, בריאה, סימפטית ומאד סובלת. היא סיפרה שמזה מספר שבועות כאבי הגב מציקים לה כמעט ללא הפסקה. לאורטופד שבדק אותה לא היו מימצאים מיוחדים. המלצותיו היו בכיוון של טיפול תרופתי לכאבים וחיזוק שרירי הגב באמצעות התעמלות מתאימה.
 
ביצעתי תשאול ואיבחון יסודי, וגם לי לא היו מימצאים כלשהם שיכלו להיות הסבר לבעיה. החלטנו שננסה לטפל באמצעות עיסוי רפואי עדין על הגב, ולאחר מכן נחליט על המשך טיפול. מניסיוני ידעתי שלעיתים, במהלך העיסוי, אני מגלה מימצאים וליקויים נוספים.
 
כאן המקום להסביר שמעסה מנוסה שגם בקיא בצד התאורטי והרפואי של אומנות העיסוי, אם עובד כשהוא מרוכז הייטב בעבודתו, מפתח חושים מיוחדים המסייעים לו להבין את גופו של המטופל תוך כדי העבודה. הידיים של המטפל הופכות למעין גלאים החשים הייטב את שמתרחש בגוף המטופל, וגם חשים את תגובת גופו לטיפול. בהתאם לכך יכול המעסה להתאים נכון את הטיפול למטופל.
 

לאחר מספר דקות של עיסוי גבה של גלית חשתי שאני לא בכיוון הנכון. למרות שהגיבה לטפול בצורה חיובית, ואף ציינה שהוא נעים לה, תחושתי כמטפל הייתה שאני מפספס משהו. סיימתי את הטיפול בתחושה של תיסכול. גלית ציינה ש"הטיפול היה כפי", אך לא חלו שינויים בעוצמת הכאבים.

 מאחר וכך, החלטתי לנסות להרחיב את הבדיקות שעשיתי לה לפני הטיפול. אלו עזרו לי להבין שהבעיה אינה הגב. עוד דקה או שתיים והגעתי לאיזור של צד ימין של הבטן. לחיצה קלה מתחת לצלעות התחתונות באיזור הגיבה ברגישות רבה, ואצבעותי חשו בכבד מוגדל. מאחר ואינני מחשיב את עצמי למומחה הגדול ביותר בתחום האיבחון, וגם כלי האיבחון שלי מוגבלים, המלצתי לגלית להגיע לרופא המשפחה ולספר לו על מימצאי באיזור הכבד.
 
כעבור יומים או שלושה גלית התקשרה להודות לי. אכן היו מימצאים של בעיית כבד, הכבד באמת היה מוגדל משמעותית והייתה הקרנת כאבים מהאיזור לגב התחתון. לכן היא חשבה שכאבי הגב דרשו טיפול בגב.

"דיברנו כל כך הרבה ששכחתי לשלם לך" היא אמרה. "זה בסדר" אמרתי לה "העיקר שתהיי בריאה, אין צורך לשלם". לא חשבתי שאני צריך לגבות תשלום על הטיפול, שהרי הוא לא היה רלוונטי לבעיה האמיתית שלה, הכבד.

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (61)
good123 (43)
sharonela (51)
holy~ (38)
מירי ר (49)
3אהרוני (33)
מעין טל (30)
eyar (66)
באבאעלי (67)
fanaanir (40)
דוב יהונתן (42)
אלמוג378 (72)
Robb (44)
שולמית 1960 (61)
v100 (51)
buttercup54 (67)