בנוסף למה שכתבתי במאמרי הקודם בנושא, אני מקבל פניות רבות בנושא אכילת פירות. רבים מבין הפונים האלה רואים באכילת מרובה של פירות תזונה מושלמת. הם קיבלו מידע מגולשים בפורומים שונים באינטרנט ומקריאת ספרים באשר לסגולות התזונתיות המבורכות של הפירות והתאמתם לאדם כמזון איכותי.
אכן, פירות הינם מזון ראשוני לאדם והם מעולים באיכותם, אבל הם אינם מהווים תזונה מושלמת. אכילת פ...ירות בלבד לאורך זמן, גם אם היא מרובה ומגוונת, תגרום לחוסרים תזונתיים ולנזקים בריאותיים.

תזונה צמחונית נכונה לאדם היא זאת המגוונת בפירות, ירקות, אגוזים וזרעים. מרכיבים אלה מהווים תזונה מושלמת אם נאכלים נכון, תוך הקפדה על צירופי מזון נכונים וצריכת מזון אורגני. אכילתם של אלה בצורתם החיה היא הטובה ביותר. מי שזקוק ליותר גיוון בתפריטו, יכול להוסיף ירקות מאודים, קטניות מונבטות (טריות או מאודות), ואפילו מעט מהדגנים (אורז, כוסמת וכד').

המינון של כל אחד מהמרכיבים הנ"ל הוא אינדבידואלי (אין נוסחאות מדוייקות לכולם), והוא יכול להשתנות לפי ההרגשה מיום ליום. קביעה של אחוזים מדוייקים של כל אחד מהמרכיבים בתפריט (כמקובל בגישות מסויימות) הינה טעות. כל גוף שונה מהאחר.

הנכון הוא שכדאי לשאוף לאכילה מרובה של פירות וירקות טריים כבסיס תזונתי. בשום אופן אין להתעלם מחשיבותם של האגוזים למינייהם והזרעים ( שומשום וחמניות למשל), המכילים חלבונים ושומנים חיוניים בריכוז גבוה יחסית, בנוסף למינרלים וויטמינים חשובים.

פירות, אם כן, טובים ככל שיהיו, אינם מהווים תזונה מושלמת. כן ניתן להשתמש בדיאטות פירות למינייהם לתקופה מוגבלת כדרך לסייע לגוף לרפא את עצמו ממחלות שונות וכדי לייצר תהליכים של ניקוי פנימי מרעלים. את אלה יש לבצע בהכוונת איש מקצוע בתחום. דיאטות כאלה יכולות להמשך יום אחד ויותר, ואפילו חודש, אם זה נכון למטופל. אבל נזכור שפירות אינם מושלמים ואי אפשר להמשיך בדיאטה כזאת לאורך זמן מבלי להנזק. שוב אדגיש את חשיבות צריכת מזון אורגני. השימוש בפירות כדרך לניקוי הגוף אפקטיבית אך ורק אם הם מגידול אורגני, שהרי פירות שאינם מגידול אורגני ספוגים ברעלים המסוכנים ביותר, שמקורם בחומרי ההדברה, בהורמונים, בדישון הכימי ועוד.
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)