לפני מספר ימים התקשר אלי אדם שאינני מכיר וביקש לברר האם הגישה הטבעונית לריפוי טבעי יכולה להיות דרך לפתרון בעיותיו הרפואיות. הוא סבל מסוכרת ובעיות בדרכי עיכול, וגם תמונת הדם לא הייתה תקינה. הבעתי דעה חיובית והסברתי לו בסבלנות רבה ובהרחבה את הנושא מזווית הראיה שלנו. הוא הבין שהדרך הזאת דורשת ממנו לשנות הרגלי חיים פסולים ואת תזונתו הגרועה. הוא היה מאוכזב כי הוא ציפה לשמוע ממני על תרופות פלא שיבריאו אותו. הסברתי לו שתרופות הינן רעלים, ורעל אינו מרפא, גם אם הוא רעל אלטרנטיבי שאינו שייך לרפואה המערבית.

ואז, כמו שקורה במקרים רבים, הוא החל להתווכח איתי ולטעון שהדרך הטבעונית אינה מדעית, שרופאים למדו רפואה הרבה שנים ומזלזלים בה והוא ספקן לגביה.

גייסתי מעט סבלנות והראתי לו עד כמה מצבו הידרדר מאז שבחר לטפל בדרך הקונבנציונאלית, כמה הוא ניזוק מתרופות שצרך בשנים האחרונות, ושאפילו הרופא שלו טוען שמחלותיו הן כרוניות. ולעומת זאת, רבים שפנו לדרך הטבעונית, התאמצו לטפל בעצמם ולשנות הרגלים, קצרו פירות בריאותיים. ציטטתי לו את המשפט שלמדתי ממורי המנוח, ד"ר רזון, "המציאות היא האמת המדעית, ולא תיאוריות מנותקות מהמציאות שאינן מוכיחות את נכונותן, כאלה המקובלות ברפואה המערבית".

ואז שאלתי אותו איך הוא הגיע אלי, והוא השיב שבהיותו בנופש פגש שתי נשים שסבלו מסוכרת ומעוד כמה מחלות, והן טופלו בדרך הטבעונית ונרפאו, והן מסרו לו את מס' הטלפון שלי.
"אז מדוע אתה מתווכח איתי" שאלתי אותו, וכאן נגמרה לי הסבלנות אליו. "אתה מחפש להקל על מצפונך כי אתה עצלן ולא מוכן להתאמץ כדי להתרפא, אז אל תבלבל לי את המוח ועשה כרצונך. אלו הם החיים שלך ומדובר בבריאות שלך".

ומדוע סיפרתי את כל זה?
הסיפור הזה חוזר על עצמו מידי פעם. באמת שהרפואה המערבית וחלק משיטות האוקוס פוקוס של הרפואה האלטרנטיבית מחנכים את האנשים להיות עצלנים ופסיביים כלפי בריאותם. מלמדים אותם לצרוך תרופות ולקבל טיפולים שונים, ולא מלמדים אותם לשנות תזונה והרגלי חיים פסולים, שהם הגורמים האמיתיים למחלותיהם. ואם לא מסלקים את גורמי המחלות, הן תישארנה, גם אם יעלימו או יקלו בסימפטומים באמצעות תרופות (רעלים) שתמיד מזיקים ולא מרפאים.
אנשים מוכנים לשלם כסף רב למטפלים שמוכרים להם אשליות בדמותם של פתרונות מפוקפקים ומזיקים, העיקר לא לשנות הרגלים גרועים הקשורים בתחזוקת הגוף המהווים גורמי מחלה. וכך אנשים הופכים לחולים כרוניים.

תרופה אינה מרפאה. הגוף הוא זה שיודע לרפא את עצמו באמצעות מנגנונים משוכללים המצויים בו, אך כדי שיוכל לעשות זאת, יש לתחזקו כראוי ולסלק את גורמי המחלות. אם אנשים היו "מגדילים ראש" בתחום הזה כמו שעושים בתחומים אחרים, היו נחסכים מהם הרבה חולי, סבל ומוות מוקדם מידי, ובוודאי שאיכות חייהם הייתה טובה בהרבה.
הטבעונות ההייג'יניסטית הינה הדרך שמביאה לנו את הוראות ה"יצרן" לתחזוקה נכונה ומייטיבה של גופנו ונפשנו. המציאות מראה שמאד כדאי ומשתלם להתאמץ בנושא הזה.

 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)