הוזמנתי להרצות בחוג בית בנושא ריפוי טבעוני. הגיעו רק 7 אנשים בגילאי חמישים בערך, נחמדים ומשכילים שהנושא כלל אינו מוכר להם. במשך כשעה הסברתי להם את הנושא, ואז הגיע השלב בו תארתי בקצרה את הגישה של הרפואה המערבית ואת העובדה שלמעשה אינה עוסקת בריפוי, אלא בטיפול סימפטומטי.

דברי עוררו התנגדות מסויימת, וחלק מהנוכחים טענו שדברי לא היו נכונים. אחד מהטוענים, כפי שהתברר זמן קצר לאחר מכן במהלך השיחה, היה חולה בסוכרת, סבל מלחץ דם גבוה ואנמיה מזה זמן רב. הוא תיאר בהתלהבות את הרופאים שמטפלים בו מזה שנים רבות, את אין ספור הבדיקות שעשו לו בעבר וממשיכים לעשות לו גם בהווה, כחלק מהמעקב המקצועי שלהם, ואת התרופות שהתאימו לו, שלטענתו מאפשרים לו לנהל אורח חיים רגיל.

מדבריו מסתבר שמחלותיו התגלו לפני 12 שנים. "והיום אתה בריא"? שאלתי אותו. "כן" הוא השיב, "כל הבדיקות בסדר". "אז מדוע אתה ממשיך לצרוך את הרעלים האלה, אלה שאתה מכיר בשם "תרופות"? שאלתי אותו. "הרופא אמר שאני חייב, שאחרת אסבול מסוכר ולחץ דם גבוהים" הוא השיב.

"אז אתה עדיין חולה ולא הבראת" השבתי לו. אם התרופות היו מרפאות, אז אחרי כל כך הרבה שנים שאתה צורך אותן, היית אמור לא להזדקק להן כדי לרמות את הבדיקות" השבתי לו.

במהלך השיחה איתו התברר שהכל התחיל מלחץ דם מעט גבוה. הרופא רשם לו רעל תרופתי להורדת לחץ הדם. כידוע, רבות מהתרופות האלה גורמות לסוכרת (וגם להרבה נזקים נוספים הידועים בשם "תופעות לוואי"), וכעבור חצי שנה התגלה סוכר גבוה בבדיקות הדם. כאן התחיל ה"רומן" שלו עם הרופא בתחום התרופות להורדת סוכר. ומאז ועד היום הוא מורעל בתרופות מזיקות כחולה כרוני, שהרי רעל/תרופה אינם מרפאים דבר בגוף החי.

המשכתי להסביר לו שקיים מכנה משותף למחלות אלה, וגם ליתר המחלות, והוא התחזוקה הגרועה של הגוף, ושבניגוד לרפואה המערבית, הרפואה הטבעונית עוסקת בטיפול בגורם האמיתי של הבעיות (ולא בסימפטומים, שהם התוצאות של הבעיות), ולכן זאת גישה מרפאה המאפשרת לגוף לרפא את עצמו.

אינני יודע אם הוא או מישהו מבין הנוכחים יעשו משהו חיובי בנושא בריאותם. הם לא אהבו את הצורך לשנות הרגלי חיים ותזונה כדי לשפר את בריאותם. הם יכולים לגלות חריצות בכל נושא אחר שמעניין אותם, אבל לא בכל הקשור לבריאותם. עצלנות זאת היא תוצאה של החינוך הגרוע לבריאות ושל האמונה ביכולתם של רופאים ותרופות להבריא אותם. "קשה לשנות הרגלים", הם אומרים. "ולהיות חולה, להרגיש רע ולסבול זה קל"? אני שואל.

לפחות עכשיו, אחרי ההרצאה, הם יודעים מהם הגורמים למחלותיהם ולסיבלם, והם גם יודעים שאינם מתרפאים בדרך ההזויה של ריפוי כביכול באמצעות רעלים תרופתיים. עכשיו הם יודעים שתרופה הינה רעל, ורעל לא בונה בגוף אפילו תא בריא אחד. הם למדו שמזון ביחד עם חמצן כן יעשו את העבודה הזאת, ולכן מאד חשובים תזונה טבעית ונשימה נכונים. הם גם למדו שאי אפשר להתרפא מבלי שמסלקים את גורמי המחלות. אני את תפקידי מלאתי, עכשיו הקלפים בידיים שלהם.

כמטפל וכמרצה, חשתי תיסכול מסויים בתום ההרצאה. מצד אחד יש לי כלים ויכולת לעזור לאנשים האלה לרפא את עצמם, ובוודאי למנוע את הפגיעה בבריאותם בעתיד, ומצד שני, רק מעטים יחידי סגולה מעוניינים בדרך הזאת.

לא פעם הרציתי בפני הקהל "שלי", צמחונים ושוחרי בריאות טבעית. בעבר חשבתי שאלו יהיו הרצאות קלות ומהנות. אך לא תמיד זה כך.

התברר לי שרבים מהם קיימו דרך תזונתית גרועה, חלקם צרכו תוספי מזון, תרופות אלטרנטיביות או צמחי מרפא, להם הם ייחסו תכונות וסגולות משפרות בריאות ומרפאות. אלו הן אשליות. גם תרופות אלטרנטיביות הינן תרופות לכל דבר, חלקן רעילות ומזיקות, ובוודאי שאינן קשורות לריפוי, אלא להעלמת סימפטומים, בדומה לתרופות המערביות. תוספי מזון אינם מזון, ואינם יכולים להוות תחליף לתזונה צמחונית נכונה.

רבים מהם מושפעים מתאוריות שונות המופצות בתקשורת ובספרים שונים, חלקן מתחום הרפואה המערבית וחלקן מגישות אלטרנטיביות שונות שאינן קשורות כלל לטבעונות ולבריאות הטבעונית, וחבל, כי הם מפספסים את הדרך הטבעית הנכונה. לפעמים היה קשה לשכנעם בטעותם. מוחם היה דחוס בדיסאינפורמציה.

כמו ד"ר הרברט שלטון, המורה הגדול של כולנו, וכמו ד"ר יוסף רזון ויצחק בן אורי ז"ל, מורי הגדולים, אמשיך להפיץ את האמת שלנו בתחום, האמת המוכחת שהביאה כל כך הרבה בריאות ואיכות חיים לרבים בכל העולם, גם אם רק מעטים ירצו אותה. הרי נאמר "המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)