טעם למזון הוא עיניין של טעם.

 טעם למזון הוא גם עיניין של הרגל.

שני המשפטים הנ"ל אומרים כמעט את הכל בכל הקשור לטעמנו למזון.

בעלי חיים החיים בטבע כמעט ואינם מתלבטים בנושא. יש להם אינסטינקטים טבעיים מהלידה בכל הקשור למזון המתאים להם, ומזון זה גם נגיש להם בטבע. הם ניזונים ממנו מגיל צעיר ויש להם טעם טבעי אליו, וכמובן שהם גם נהנים מטעמו ומריחו.

 

האדם יצא מהטבע, והאדם המודרני בתקופתנו מאד רחוק ממנו. החיים המודרניים הרחיקו את האדם גם מהטעם הטבעי למזון. עובדה היא שהוא אוכל מאכלים גרועים הפוגעים בבריאותו הגופנית והנפשית (דברי חלב, בשרים ודגים, מזון תעשייתי ועוד), הוא שותה משקאות הרסניים (קולה, תה ירוק, קקאו, קפה ועוד) ונהנה מטעמם, ואף מתמכר אליהם.

כחלק מהתהליך הזה, הוא מתרחק ממזונות טבעיים בריאים ומבריאים, כמו פירות וירקות, אגוזים ועוד. קשה למצוא ילדים ונערים המרבים באכילת פירות וירקות טריים, אבל קל למצוא אותם זוללים בחטיפים תעשייתיים, דברי מתיקה, דברי מאפה, בשרים ושותים את משקאות הזבל המשווקים בכל מקום.

 

זה היה יכול להיות אחרת אם ההורים היו מרגילים את התינוקות והילדים למזון איכותי מתחילת דרכם בעולם הזה. הטעם למתוק למשל, הוא טעם טבעי ונכון לאדם. אפשר להרגיל תינוק וילד קטן לקבל את המתוק מאכילת פירות, ואפשר להרגיל אותו למתוק של סוכר לבן וממתקים. סוכריות, שוקולד, עוגה וכד', הנזללים על ידו בהנאה רבה, לשמחתם של ההורים, הסבתות ושאר הקרובים,  מרחיקים אותו לחלוטין מפירות בריאים וחיוניים.

אוכל מבושל ומתובל, שאינו מתאים כלל למאכל התינוקות, מרחיק אותם מאכילת ירקות טריים החשובים כל כך.

גם דברי המתיקה וגם התבשילים המתובלים, פוגעים בבריאותו של התינוק וגורמים לאובדנם של יסודות מזון חיוניים, כמו מינרלים וויטמינים חשובים, בעוד פירות וירקות טריים עשירים בהם ובונים הייטב את הגוף.

בטבע אין תיבול מזון. הטעם הטבעי של בעלי החיים מאפשר להם להנות ממזונם הפשוט והאיכותי. ההורים, בעידודם של התזונאים והרופאים, מרחיקים את התינוקות והילדים מהטעם הטבעי ובכך פוגעים בבריאותם הגופנית והנפשית. מחסורים, שיבושים בתפקוד מערכת העיכול, מחלות קלות וקשות הם התוצאה של כניסה לחיים ברגל שמאל של הצאצאים, דבר שפוגע בהתפתחותם בטווח הקצר של שנות הגדילה, אבל הבסיס הלקוי הזה יבוא לידי ביטוי גם בבגרותם.

זה באמת חשוב להרגיל תינוקות מיום היוולדם למזון טבעי ונכון. הנקה היא התחלה תזונתית טובה של התינוק, אך מאד חשובה תזונת האם המניקה כדי שחלבה לא יכיל חומרי פסולת מזיקים, וטעמו יהיה משובח. בהמשך יש להתאים לתינוק המתפתח תזונה המבוססת על מזון טבעי איכותי, כמו פירות וירקות מסויימים ועוד. בתחילה כמיץ, ובהמשך כדייסה, שייק וכד'. אלה יקנו לו טעם טבעי למזון.

אלה שגדלו בדרך תזונתית גרועה, כמקובל, יוכלו לשפר דרכם ולהחזיר את הטעם הנכון למזון טבעי, אם ירצו בכך. בהכוונה מקצועית נכונה ניתן בהדרגה לשנות את התפריט, ולכשישתנה, עם הזמן ישתנה גם הטעם למזון. זהו למעשה תהליך גמילה מטעמים של מאכלים גרועים, ובמקביל השבתם של הטעמים למזון הנכון.

התהליך יכול להיות מהיר או איטי. אם יש רצון לשנות, הוא יהיה קל ונעים עד להתייצבות. כמו שכתבתי בהתחלה – טעם למזון הוא עיניין של הרגל.

 

בהמשך התהליך, אם אדם עשה את השינוי נכון, יחול שינוי בטעמו למזון, כאשר מאכלים שבעבר היה להוט לאוכלם, יהפכו לדחויים. הטעמים הישנים יעלמו, ובמקומם יתפתחו טעמים למזון הטבעי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)