המתעניין בתחום הבריאות, הרפואה המונעת, הריפוי והתזונה, מתבלבל לעיתים עקב המידע הרב והמלא בסתירות אליו הוא נחשף. מחקרים שונים ודעות שונות של אנשי מדע בתחום, ושל רופאים ומטפלים אלטרנטיבים למיניהם מביאים למתעניין שלל דעות ונקודות מבט בנושאים השונים המראים לו שבסופו של דבר הנושא אינו מדע מדוייק ושעליו להחליט החלטות על אחריותו.
לא פעם נשאלתי ע"י אנשים, בעיקר בהרצאותי, מדוע עליהם להאמין לי, כיועץ טבעוני, ולא לרופא או לתזונאי מתחום הרפואה המערבית, או למטפל אלטרנטיבי מאסכולה אחרת.
מאמר זה יעסוק בדילמה הזאת. ובנקודה זו אקדים שמדע הבריאות אינו מדע מדוייק בכל נקודה, ושמעבר לידע, מאד חשוב הניסיון וההבנה העמוקה של המטפל, ומאד חשוב להצמד למציאות מעבר לתיאוריה.
אמחיש זאת במספר דוגמאות:

המחסור בסידן הוא במימדי מגיפה בעולם המערבי, והוא אינו בהכרח בעיה רק של קשישים. הבעיה הזאת נפוצה גם אצל צעירים, אך במקרים רבים באה לידי ביטוי בצורה חמורה במצב השלד של המבוגרים. במשך שנים, תזונאים ורופאים מעודדים את האוכלוסיה להרבות בצריכת מוצרי חלב כמקור לסידן, ואכן אוכלוסיית העולם המערבי, כולל הישראלים, מרבים לאכול מוצרים אלה, והמחסור במינרל החשוב הזה הולך וגדל. החלק הגרוע בסיפור הזה הוא שכולם ממשיכים להאמין בתיאוריה הזאת, על אף שאינה עומדת במבחן המציאות. המעניין הוא שדווקא באוכלוסיות שונות במזרח הרחוק, בהן לא צורכים חלב ומוצריו, המחסור בסידן פחות משמעותי ובעיות השלד פחותות בהתאם. המבינים בנושא יודעים שמוצרי חלב דווקא גורמים להפסדי סידן בגוף האנושי, וגם למחלות אחרות, אך המימסד הרפואי ממשיך להמליץ על צריכת מוצרי החלב, וקורבנותיו האנושיים שמאמינים לו, ממשיכים לסבול ממחסור בסידן מבלי שיפעילו את ההיגיון הבריא שאומר לא להתקרב לחלב ומוצריו כי התיאוריה הזאת אינה עומדת במבחן המציאות. בעלי חיים בוגרים בטבע אינם צורכים חלב. היונקים נגמלים מחלב אימם בגיל הגמילה. הם ניזונים ממזונם הטבעי אותו יעד להם הטבע, ובגלל זה הם מצטיינים בשלד חזק ובשיניים בריאות.

רופאי השיניים מעודדים אותנו לצחצח שיניים לעיתים תכופות כדי למנוע את מחלות השיניים. ואכן, כולם מצחצחים את השיניים בקפידה רבה, ומחלות השיניים הן נחלתם של 100% מאתנו. האם זאת לא מגיפה? האם לא הגיע הזמן שאנשים יתעוררו מהאשליה הזאת שצחצוח השיניים קשור למניעת מחלות השיניים?   בעלי חיים בטבע אינם מצחצחים את שיניהם, ובטבע אין מחלות שיניים. מכאן שהגורמים למחלות השיניים אינם קשורים למברשת השיניים.

בננה עושה עצירות, השסק גורם לשלשול, אכילת פירות גורמת לסוכרת, אבטיח זה רק מים וסוכר, אסור לאכול יותר משני פירות ביום, ועוד כל מיני שטויות נאמרים ע"י רופאים ותזונאים מהאסכולה של הרפואה המערבית, וגם ע"י כל מיני שטוטניקים מתחום הרפואה האלטרנטיבית. אידיוטים גמורים אלה אינם יודעים שפירות הינם מזון ראשוני של האדם, ושפירות הינם אוצר אדיר של וויטמינים, מינרלים ועוד יסודות מזון אחרים שמאד חשובים לנו. סוכרי הפירות הינם הדלק הטוב ביותר לגוף האנושי. הצמצום באכילת פירות כתוצאה מהיעוץ המטומטם וחסר האחריות הזה, גורם לאנשים בכל הגילאים למחסורים תזונתיים שכל כך אופיניים לאדם המודרני, וכן למחלות שונות ולמערכת חיסונית חלשה. זאת המציאות, וכל אדם שמוחו ושכלו פועלים נכון חייב להבין שטעם הפירות מתאים לנו, ערכם התזונתי והקלות בה הם מתעכלים במערכת העיכול האנושית, מתאימים לנו, ויש להרבות באכילתם. בעלי חיים בטבע שצורכים פירות בכמות גדולה אינם סובלים מסוכרת או מבעיות רפואיות אחרות כתוצאה מאכילה זו. לימדו מהם!!!

רעל הוא רעל. רעל אינו יכול לרפא, גם אם מכנים אותו בשם תרופה או חיסון. מעולם לא הוכח שחיסון מחסן. כן הוכח שחיסון מרעיל את הגוף ושבמיוחד תינוקות, בשל גופם הלא מפותח, ניזוקים קשות בגופם ובנפשם מרעלי החיסון. מעולם חיסון לא מנע מחלה. מגיפות שפרצו בעבר במקומות שונים בעולם, פסקו מעצמן כשהגורם האמיתי למגיפה נעלם. מחלת הפוליו בשנות החמישים של המאה שעברה, שלא פסחה גם על מדינת ישראל, נעלמה לחלוטין טרם פותח החיסון לה. היא חזרה בתחילת שנות השישים כשהתחילו לחסן. החיסון החזיר את המחלה. תינוק מקבל חיסונים בהזרקה ישירות לדם. זה מצב שהגוף אינו יכול להתגונן מפני הרעל המוזרק. מחלות שונות, נזקים למוח ולמערכת העצבים, מוות בעריסה ועוד, הם התוצאה של הזרקת רעלים למחזור הדם. מעניין שבעלי החיים בטבע מתקיימים הייטב במשך אלפי שנים מבלי שמרעילים אותם בחומרים המסוכנים האלה. ובכלל, האדם המודרני הינו צרכן גדול של תרופות. תרופות הרעל השונות אינן מרפאות. הן מטפלות סימפטומטית, ורעילותם גורמת למחלות ולנזקים שונים המכונים בשם "תופעות לוואי". אך אלו הן אינן תופעות לוואי. אלו הן ההשפעות האמיתיות של הרעל התרופתי. המציאות מראה לנו שהאמונה בתרופות הרעל והתעלמות מהגורמים האמיתיים של המחלות – תזונה גרועה ואורח חיים לא נכון – הפכה את האדם המודרני לחולה כרוני המורעל בתרופות שרק מחמירות את מצבו הבריאותי. משום מה, האדם שמחשיב עצמו ליצור אינטיליגנטי, מתנהג בטפשות רבה כשמדובר בבריאותו. אסור להתעלם מהמציאות שמראה לנו שתרופות רעל מעולם לא ריפאו משהו. אנחנו כן יודעים בוודאות שמיליוני בני אדם בעולם המערבי נפטרים מידי שנה טרם זמנם בגלל צריכת תרופות. אבל את זה לא ממש מפרסמים.

השבוע הירציתי במועדון גימלאים בראשון לציון. לא פעם נשמעו במהלך ההרצאה קריאות מהקהל שבשר נותן כוח, שיש בו ברזל וחשוב שיהיה בתפריט שלנו. מיד השבתי לקוראים שסוס, פיל וקרנף הינן חיות טבעוניות, ושכוחן הפיזי ידוע כגדול במיוחד. "הסוס אוכל עשב" עניתי לאחת מהעקשניות בקהל, "והוא חזק הרבה יותר מאתנו". מי שמבין בנושא הזנת הגוף, יודע שתגובתו החומצתית של הבשר בגוף האנושי גורם לאובדנם של ברזל וסידן. בעולם המערבי מרבים באכילת בשר בעלי חיים, כולל דגים, ואוכלוסיה זאת סובלת באופן חמור ממחסור בשני המינרלים האלה. אבל חייבים להיצמד למציאות ולא לתיאוריות מטופשות כדי לשים לב לעובדה הזאת. הבשר, אם כן, הוא אינו נותן כוח וברזל. הוא אינו המזון שלנו. לו היה מזוננו הטבעי, היינו אוכלים אותו בצורתו החיה, כמו שבעלי חיים טורפים בטבע עושים זאת. הטעם, המראה והריח של הבשר הטבעי, מגעיל ודוחה את בני האדם. זה פשוט לא שלנו. קצת היגיון, לא?

בשלושים השנים האחרונות מדברים רבות על הסיבים שבמזון ועל חשיבותם הרבה לבריאותנו.  זה נכון, אלא שה"מומחים" השונים, שמדגישים את העובדה שהסיבים חסרים בתזונת האדם המודרני, שוכחים שהסיבים נמצאים אך ורק במזון צמחוני, ושהם במייטבם כשאוכלים אותו חי ולא מבושל. משום מה הם אינם מדגישים את העובדה שבכל המזונות מהחי אין כלל סיבים. כן יש בהם המון כולסטרול!!! העצירות, שיבושים וזיהומים במערכת העיכול קשורים לדלות הסיבים בתפריטו של האדם המודרני החכם בכל, חוץ מאשר בתזונתו. רק פירות, ירקות, שקדים, אגוזים ושומשום בצורתם החיה מהווים מקור לסיבים התזונתיים החשובים. ואלה חייבים להיות בסיס תזונתי של האדם השואף להיות בריא. לא רק סיבים יש במזונות אלה, גם אבות מזון חשובים אחרים נמצאים שם בשפע, ובזמינות למערכת העיכול האנושית. לא פעם שמעתי בתוכניות ברדיו תזונאים הממליצים להוסיף לתפריט סיבים באמצעות סובין כזה או אחר. איזו שטות!!! לשם מה לצרוך מזון תעשייתי כתוסף?  יש לנו אותם במזוננו הנכון, הטבעי והבריא, בצורה מאוזנת. רק איכלו נכון. אין צורך להיות מדען דגול כדי להבין זאת. צריך רק שכל פעיל.

 מאד חשוב להפעיל היגיון ושכל ישר כשמדובר בבריאות שלנו. מורי הגדול, ד"ר יוסף רזון ז"ל, נהג לומר: "המציאות הינה האמת המדעית". לא מחקרים תיאורטיים שנעשים במעבדות על עכברים וקופים אומללים, הם שילמדו אותנו את הדרך לבריאות של בני אנוש. חשוב לשים לב למציאות ולראות מה מייטיב איתנו, ומה לא. הרפואה המערבית מתעלמת מידע רב ומניסיון של למעלה ממאה וחמישים שנה של הרפואה הטבעונית הידועה בשם "היגיינה טבעית", על אף שמייסדיה היו דווקא רופאים, תזונאים וחוקרים מהאסכולה המערבית, שהידע והניסיון שלהם הובילו אותם לדרך רפואית טבעית שהוכיחה הצלחות גדולות. כדאי להיצמד לדרך שמוכיחה עצמה כמשפרת את הבריאות, כמונעת מחלות וכמרפאה מבלי לגרום נזק למטופל. חשוב להשתמש בשכל ישר ולהצמד למציאות.

 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (61)
good123 (43)
sharonela (51)
holy~ (38)
מירי ר (49)
3אהרוני (33)
מעין טל (30)
eyar (66)
באבאעלי (67)
fanaanir (40)
דוב יהונתן (42)
אלמוג378 (72)
Robb (44)
שולמית 1960 (61)
v100 (51)
buttercup54 (67)