בתקופתנו מאד קשה לשכנע בני אדם שקיים ריפוי טבעי שמציל את הגוף מפגעים שונים באמצעות כוחות ריפוי פנימיים. הרפואה המערבית שיכנעה את האוכלוסיה שנדרשות התערבויות תרופתיות, כירורגיות ואחרות כדי להשיג בריאות וריפוי. הרפואה המערבית גנבה ואימצה לעצמה את התוארים "רופא" ו"מרפא". אנסה להסביר במאמר זה שלא כך הדבר.
 
אקח כדוגמה ריפוי שריטות ופצעים שונים, אותם כל אדם חווה במהלך חייו. מדובר בפגיעה בעור שנקרע, ופגיעה של חתך בשכבות עמוקות יותר, בדליפת דם החוצה, לפעמים בכמויות משמעותיות, בוודאי שישנה תחושת כאב, ולמעשה אנו מדברים על נזק שיטחי או עמוק ברקמה מסויימת. הדם שזורם בכמות גדולה למקום הפצע, נקרש ויוצר גלד שמגן על המקום הפגוע. תאי הרקמות, השרירים והעצבים ואחרים בצידי הפצע מתרבים במהירות ומשלימים את הרקמה שחסרה. לבסוף המקום מושלם ונוצר עור חדש המכסה את המקום. בסיום התהליך הגוף מסלק את הגלד האוטם, בו אין צורך יותר.
 

הדוגמה הזאת מראה לנו פעילות מאורגנת ומתוכננת היטב של מערכת מתוחכמת הנמצאת בתוך הגוף, והיא חלק ממנו, המרפאה את הגוף עצמו. אין מקריות בעבודת המערכת הזאת. היא פועלת ע"פ חוקי הטבע בכך שמאחדת את כלי הדם משני צידי החתך כדי שזרימת הדם תחודש כראוי. ובאותה צורה מחושבת ומאורגנת כראוי היא מתקנת את תאי העצבים, השרירים ושאר הרקמות הקרועים עד להשלמת האיבר הפגוע והחזרתו לשלמות ולתפקוד.
ושימו לב – אין טעויות בחיבורים האלה. שרירים אינם מתחברים לכלי דם, עצבים אינם מתחברים לשרירים, אלא כל רקמה מתחברת לרקמה זהה לה, ואין טעויות בפעולות האלה.
אם כן, אנו מזהים כוח פנימי הפועל בגופנו שבונה ומתקן אותו. זהו כוח ששומר על הגוף בשיגרה בתחזוקתו ובשמירה על חייו, ובעת הצורך מתקן נזקים ומשקם ככוח ריפוי. אם כן, אנו מזהים ריפוי טבעי עצמי של הגוף. תכונה זו של ריפוי טבעי עצמי היא סוד הריפוי, והיא, ורק היא, מומחית ברפואה, והיא, ורק היא הרופא של הטבע. הגוף, אם כן, הוא הרופא של עצמו.

והנה עוד דוגמה לפעולה נפלאה ועוצמתית של כוחות הריפוי הפנימיים שבגופנו – ריפוי עצמי של שברים.  זה ממש לא נדיר שאדם סובל  משבר בעצם כלשהי. הרפואה המערבית עתירת ניסיון בתחום. פותחו שיטות שונות לטיפול בשברים, בחלקם נעזרים בכירורגיה, בטכנולוגיות משוכללות ובאמצעי הדמיה שונים. גם אנחנו העוסקים בריפוי טבעי מאד מעריכים את התפתחות התחום הזה בשיקום בני אדם הסובלים מחבלות בשלד. ויחד עם זאת יש לזכור שאת הריפוי והאיחוי מבצע הגוף, ורק הוא. אותו כוח שבונה את הגוף מעובר לבגרות, אותו כוח שמתחזק את שלימות הגוף ואת יכולותיו לתפקד, מטפל גם בתיקון הנזק שנגרם לשלד.

נוזל מסויים מופרש ועוטף  את האיזור הפגוע וסביבתו. הוא מתקשה והופך לחומר הדומה לזה של העצם. הוא נצמד הייטב  לשני חלקי העצם השבורה ומהווה למעשה מעין השלמה לעצם החסרה. בהמשך  יתרבו התאים  עד שקצות העצם מתאחדות, כאשר נוזל מוקשה זה  יצר למעשה את קשר הזרימה בין שני חלקי השבר וגרם לאיחודם. משהסתיים תהליך האיחוי, הנוזל  המוקשה נספג ונעלם, למעט כמה מילימטרים  בסמוך לאיזור השבר. וכל הפעילות המתוחכמת הזאת הינה תהליך של ריפוי טבעי אמיתי שנעשה ע"י הגוף ומתוכו.

זה מאד ברור שקיים חוק של הטבע שפועל בגוף החי, להחזיר ריקמה פגועה ומשובשת למצב הנורמאלי שלה. אותו כוח שפועל בזמנים רגילים לבניית הריקמה, ישמש גם לתיקונה בעת שנפגעה. ויותר מזאת – מרגע שסולק גורם הבעיה, זה ששיבש ופגע בגוף -  מתרחשת פעילות בריאה המתקנת את הנזק שנגרם, והיא מחזירה את הגוף לתקינות ושלמות. פעילות זאת, מקורה בתוך הגוף והיא מכוונת על ידו, והיא הבסיס לריפוי עצמי טבעי. על בסיס העקרון הזה ניתן לרפא מחלות רבות אחרות, כולל כאלה המוגדרות כרוניות, כמו סוכרת, מחלות פרקים, מחלות בדרכי עיכול, עור ועוד. אנו העוסקים בבריאות טבעית מנצלים את התכונה הזאת של הגוף לרפא את עצמו. אנו נותנים לגוף את התנאים להיות רופא טבעי של עצמו.

כדי שנוכל ללמד את המטופל לאפשר לגופו להיות הרופא של עצמו, עלינו להבין את בעייתו לעומק. סימפטומים שונים, וכמובן בדיקות שונות, יתנו לנו מיידע הכרחי.
סימפטומים שונים מעידים על סילוק רעלים ע"י הגוף מתוכו. רעלים אלה מסכנים את בריאות הגוף, ולפעמים עד כדי סכנת חיים. שילשול, הזעה מוגברת, ליחה, שיעול ונזלת, פריחה על העור, הגדלת בלוטות שונות, דימוע מהעיניים, עליה בלחץ דם, הם דוגמאות המראות לנו כיצד פועל הרופא הפנימי של הגוף כדי להפריש את המזיק לו.
כאשר חומר מזהם חודר יותר עמוק לתוך הגוף, הגוף אינו מרים ידיים ומשתמש בכלים ובשיטות נוספים. תהליכים דלקתיים המעידים על חדירת זיהומים, מהווים דרך התגוננות. הדלקת הינה תהליך ביולוגי המונע פגיעות בגוף, ובהמשך מתקן רקמות פגועות ומייצר תהליך של חידושן. בתהליך הזה מוזרם דם רב אל המקום הפגוע, ואז נוצרים אודם ונפיחות מלווים בחום מקומי או כללי של הגוף. הגוף מפרק את התאים הפגומים באמצעות אנזימים  שמקורם בכדוריות הלבנות שבדם, ואז נוצרת הפרשה מוגלתית או אחרת,  שמצביעה על כך שנוצר תהליך  של סילוק הרקמה הפגומה. לכשהסתיים התהליך הזה, הגוף בונה ריקמה חדשה תקינה במקום הפגועה שהוא הרס וסילק. הדלקת עלולה להפוך לכרונית אם נתערב בתהליך בדרך לא נכונה ומזיקה, ונמנע מהגוף לבצע את התהליך בשלמותו. מחלות, על אף שאינן נעימות וקשורות לכאב ולסבל, הן למעשה תהליכים של ריפוי עצמי של הגוף. דיכוי סימפטומי המחלה באמצעות הרעלת הגוף בתרופות למשל, הופכות את המחלות לכרוניות. התרופות עצמן הינן רעלים מזיקים המהווים גורמי מחלה, ודיכוי תהליכי הריפוי העצמי של הגוף באמצעותן, מעמיק את הנזקים.

כחלק ראשוני מתהליך הריפוי העצמי, הגוף נעזר בפתחים שונים כדי לסלק החוצה את גורמי הבעיה, אותם אני מכנה בשם "פסולת" או "רעלים". משחות ותרופות מפריעות לתהליך החיוני הזה, על אף שמקלות את הסבל מהסימפטומים. השימוש בהן מונע יציאת הרעלים החוצה, ורמת ההרעלה בתוך הגוף עולה. התוצאה הבלתי נמנעת מטעות זו היא היווצרותן של מחלות כרוניות, וכמובן סימפטומים לא נעימים שיופיעו מידי פעם שוב ושוב. דיכוי הפרשות מהאוזניים עלול לגרום לפגיעה בשמיעה, משחות שנמרחות על העור כדי להפסיק גירוד, צריבה, פצעונים והפרשות, משאירות את הפסולת בתוך מחזור הדם והיא מרעילה את הגוף. יש לזכור שהעור הוא איבר הפרשה מאד משמעותי. גם דיכוי הפרשות מנרתיק עלול לגרום למחלות זיהומיות ברחם, ואפילו לסרטן במקום. ייבוש נזלת באמצעות טיפות גורמת לדלקת כרונית ברירית האף, להצטברותה בסינוסים ולדלקת בהם, ואפילו לפגיעה בחוש הריח בהמשך. דיכוי שיעול באמצעות סם הקודאין גורם להרעלה במערכת הנשימה, ובהמשך לאסטמה ולדלקת ריאות.

זיהום שחדר פנימה ואינו מסולק במהירות, יאגר בגוף במקומות שונים כדי שלא ישאר במחזור הדם, ובאמצעותו יתפשט בגוף, ובוודאי שיפגע בהרכב הדם הנורמאלי. וכך נוכל לזהות מורסות, פרונקלים, ציסטות וגידולים שהינם מחסני אגירה כאלה. כן נבחין במקרים רבים בפעילות יתר של בלוטות לימפה שלעיתים באה לידי ביטוי בהגדלתן עקב הצורך המוגבר בעבודתן לשמור על ניקיון הדם. אצל רבים באוכלוסיה המורעלת בעולם המערבי הן עלולות להתקשות, להיות מוגלתיות ולגרום לכאבים. טיפול נכון, כמו צום רפואי או דיאטת ניקוי והתנהלות נכונה, עשויים להביא לפתרון הבעיה, כאמור אם לא יתבצע טיפול מפריע.

הריפוי הטבעי יתבצע בהצלחה ע"י הגוף כאשר נסלק את גורמי המחלה, ובמקביל ניתן לגוף תנאי ריפוי. תנאי הריפוי קשורים לתזונה טבעונית אורגנית המותאמת למטופל, סביבה רגועה ושקטה, הרבה מנוחה ושינה, נשימה נכונה ועוד. אלה יאפשרו לגוף להביא לידי ביטוי את כוחות הריפוי העצמי שלו. כוחות אלה דורשים אנרגיה רבה כדי לפעול, וכן חומרי מזון חיוניים וחמצן. בהחלט נדרש יעוץ וליווי מקצועי של המטופל במהלך התהליך, כי הוא חייב להיות מותאם למקרה. כדי להחלים יש לסמוך על הכוח שבנה את הגוף ושומר עליו במהלך החיים. אין גורם אחר מלבד כוח החיים של הגוף שיכול לגרום להתפתחות, לתיקון, לשיפור, להחלמה ולשיקום הגוף.

אני נאלץ לקבוע בצער על סמך הניסיון, שישנם מקרים רבים בהם הרפואה המערבית, באמצעות שיטותיה הידועות – הרעלת המטופלים בתרופות ובהתערבויות מזיקות שונות, תוך התעלמות מחוקי החיים והבריאות של הטבע -  גורמת לנזקים עמוקים בבריאות של חולים רבים, עד כדי אובדן היכולת של הגוף לרפא את עצמו, או לרפא עצמו חלקית. ללא ספק שלכל גוף ישנה מגבלה עד כמה הוא יכול לספוג את הטעויות שנעשות כלפיו. והטעויות הן כל החיים הלא נכונים המקובלים, ואלה באים בתזונה גרועה, בצריכת סמים ואלכוהול, בהתשת הגוף והנפש, בחוסר במנוחה ושינה, בחוסר בקרני שמש חיוניות, בצריכת תרופות שונות, בהחשפות לרעלים שונים ועוד. אין תרופה בעולם שתכפה על ההרס שטעויות אלה גורמות לגוף, ואין רעל תרופתי בעולם שיכול לבנות תא אחד בריא בגופנו. את הבניה הזאת יכול לבצע רק גורם אחד – הגוף עצמו.
 לכן אני ממליץ להתחיל בטיפול בריפוי טבעוני אמיתי בתחילת הבעיה, טרם הרסו את כוחות הריפוי שלו, ולא בסוף כברירת מחדל לאחר שהתייאשתם משיטות מזיקות למינייהן.   

 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)