נושא החיסון הטבעי של הגוף ומתן חיסונים לתינוקות, לילדים ולמבוגרים, שנוי במחלוקת, וישנם וויכוחים קשים בין האסכולות השונות. באופן טבעי גוף האדם מצוייד במערכת הגנה מופלאה, הפועלת ברציפות מיום הלידה, והיא מספקת הגנה ומונעת חדירה של כל מיקרו אורגניזם. כך זה גם קורה אצל בעלי החיים השונים. מערכת חיסונית זו מאפשרת להתקיים ולחיות למרות פציעות, מחלות ונזקים אחרים  שנגרמים לנו פעמים רבות במהלך החיים.
 בפיסקאות הבאות אטפל בכמה נקודות בנושא, תוך שאני "גונב" הסברים מיצחק בן אורי המנוח – מטפל טבעוני מוכר, בעל ניסיון רב וידע מעמיק בתחום, מפרופסור מנדלסון – רופא ילדים נודע מארה"ב ומד"ר אריה אבני – מומחה במערכת העיכול וכירורג ועוד אחרים וטובים שבאמת מומחים בתחום.

הרפואה המערבית הצליחה להחדיר לתודעת האוכלוסיה פחד מחיידקים ווירוסים, ופחד לא מוצדק זה משרת הייטב את תעשיית התרופות שמוכרת הרבה מה שמזיק ולא צריך. אנו מוקפים בחיידקים רבים שנמצאים על העור, בפה, במערכת העיכול, באף ובעוד מקומות, והם נכנסים לפינו כאשר אנו מדברים, שותים ואוכלים, הם חודרים דרך עור שנפגע מפציעה או כוויה, ולמרות זאת רוב הזמן אינם מזיקים. החיידקים מצויים בגופם של החולים ושל הבריאים. הם אינם פוגעים בתאים תקינים ובריאים. הם מפרקים רק תאים מתים ופגומים המכילים פסולת. בכך הם מאפשרים לגוף לבנות תאים חדשים בריאים. ד"ר יוסף רזון, מורי הגדול, נהג לומר: "החיידקים הם מטאטאי הרחובות של הטבע". רצה לומר שהם עוזרים לפנות פסולת מזיקה מהגוף, לפרקה ליסודותיה, ואת אלה להחזיר לטבע.  זה נוגד את המקובל ברפואה המקובלת שעל פיה אין לנו כל סיכוי להשאר בריאים, ואנו נתונים לחלוטין לחסדיהם  של החיידקים והוירוסים.
 
בריאות הגוף נשמרת ע"י מערכת הגנה הממוקמת בצורת קווי הגנה בדם, באיברים פנימיים שונים( כבד, טחול ועוד), בבלוטות לימפה שמסננות ומפנות החוצה את החומרים המזהמים, ובאמת זה בלתי אפשרי לתאר בכמה מילים את פעולתה המורכבת והמשוכללת של מערכת החיסון.

קיים פער עצום בראיית מהות המחלות והגורמים להם, בין הרפואה המערבית והגישה המדעית לבריאות טבעית "היגיינה טבעית". בעוד הרפואה המערבית מצביעה על החיידקים והוירוסים כמחוללי מחלות, ומתרכזת בטיפול בסימפטומים ולא בריפוי, הרי הרפואה הטבעונית שמה דגש בסילוק גורמי הבעיה – זיהום פנימי ומחסורים תזונתיים -  באמצעות ניקוי הגוף מפסולת ורעלים, הזנתו ביסודות מזון חיוניים באמצעות תזונה טבעונית אורגנית מתאימה, תחזוקה נכונה של הגוף נפש, ומתן תנאים סביבתיים ראויים, ואלה מהווים טיפול שורש בבעיה ומביאים לריפוי אמיתי ע"י הגוף. הגוף הוא הרופא היחידי שיכול לרפא את עצמו. ולא רק זאת – אמצעים טבעיים אלה מחזקים את מערכת החיסון הטבעית של הגוף.

המחלה, אם כן, היא אמצעי של הגוף לרפא את עצמו, לסלק רעלים ופסולת החוצה באמצעות מנגנוני הפרשה, והיא אינה תוצאה של וירוס או חידק שמתקיף. הסימפטומים, כמו חום, נזלת, שיעול, הזעה, פריחה על העור, שלשול, בלוטות נפוחות ועוד, מעידים על תהליכי סילוק הרעלים והניסיון של הגוף לשקם את עצמו, כלומר, אלו הם תהליכי ריפוי שדווקא מעידים על פעולה נכונה של מערכת החיסון. אין קשר למתקפת חיידקים ווירוסים, כך שחיסון, גם אם נאמין לתאוריות המדברות בעדו,  אינו רלוונטי ואינו מחסן באמת.

כאשר מדובר בתינוקות, הרי הם נולדים עם מערכת הגנה חיסונית  ראויה. אם לא כן, כל  בעיה, פגיעה ומחלה היו מסתיימות במוות. הנקה הינה דרך הזנת תינוקות אידאלית ומושלמת. היא בהחלט קשורה לשיפור וטיפוח מערכת החיסון הטבעית של התינוק המתפתח. כבר הוכח שלתינוק יונק, מערכת חיסון טובה בהרבה מזה הניזון מתחליפי חלב עלובים. אמא אחראית תקפיד להניק, תוך שימת לב לתזונה טבעית נכונה וקיום אורח חיים בריא. זה חשוב כי זה יקבע את איכות חלבה, ויאפשר לה לספק לתינוק את הכמויות הדרושות לו לאורך זמן. וחלב זה, להזכירכם, הינו אבן היסוד – הבסיס- לבניית מערכת חיסון טבעית בריאה ויעילה.

ד"ר רזון, המורה הגדול שלי, סיפר לי שבעבר לא היה מקובל לחסן תינוקות בני יומם. חיכו עד לגיל שנתיים. הסיבה לכך הייתה שנמצא שקיים חיבור במקום מסויים בין מחזור הדם לנוזל קרום המוח, וחיבור זה נסגר בגיל שנתיים. מתן חיסון לפני כן גרם במקרים רבים לדלקות בקרום המוח ולמוות, ולכן אחרו את מתן החיסונים. מומחים רבים טוענים שמתן החיסונים לתינוק שזה אך נולד, וגם בהמשך חייו גורם בין השאר למה שמכונה "מוות בעריסה", וגם למחלות רבות אחרות. ממש לא מפתיע.

הגישה הטבעונית, וגם רופאים קונבנציונאלים רבים, רואים בחיסונים רעל המרעיל את הדם. העובדה שהם רעלים מסוכנים הינה ידועה. החיסון קשור להחדרת חלבונים זרים וחומרי רעל נוספים ישירות לתוך מחזור הדם. אך במעט ניתן לצפות את הנזקים שנגרמים מהחדרת רעלי החיסונים ישירות לדם בטווח הקצר ובטווח הארוך. נושא תוצאות ההרעלה הזאת פחות ידוע בקרב הציבור האדיש, אך אדגיש בפני הקורא שכאשר הרעל המוזרק מגיע לכל תאי הגוף באמצעות מחזור הדם, לא תמיד ניתן לבחון ולדעת את ההרס שגרם, ומתי תוצאות ההרעלה הזאת יתפרצו בצורת מחלה קשה (סוכרת, סרטן, מחלות דם, מחלות פרקים ועוד), נזק מוחי או עיצבי, שיתוק, פיגור שיכלי וכד'. אנחנו כן מקבלים סימני אזהרה להרעלה במקרים לא מעטים לאחר קבלת חיסון, ואלה באים לידי ביטוי בעליה בחום הגוף, בהלם, באובדן הכרה, בפריחה על העור, בהפרעות נשימה, מוות ועוד.

כדי להמחיש את בלוף החיסונים, אספר על מחלת שיתוק הילדים. מי שחי במדינת ישראל בשנות החמישים בוודאי זוכר את המגיפה הזאת שהמיתה והחליאה רבים. מגיפה זו הסתיימה לחלוטין מעצמה זמן רב לפני שפותחו החיסונים (כביכול) כנגדה. לא פורסם כל מחקר רציני שיסביר את הסיבה לפרוץ המגיפה ולהעלמותה. אבל כעבור שנים ספורות כשהתחילו לחסן, היא חזרה. איש לא דיווח לציבור על מאות חולי פוליו שחלו במחלה הזאת בגלל החיסון בתחילת שנות השישים. ומדוע שידווחו כאשר תעשיית התרופות שולטת במימסד הרפואי ומתפרנסת הייטב ממכירת הרעלים האלה?

בנקודה זו אני "גונב" מד"ר אריה אבני (אני בטוח שהוא מרשה לי): "מרבית המחלות נעלמו עוד קודם הופיעו החיסונים.
מערכות ביוב טובות. מים נקיים לעומת מי העבר בערים. נייר טואלט, סבון בשירותים ומגבות, מכונת כביסה ובמלים פשוטות, היגיינה משופרת היא סיבה לצניחה בתמותה מכל המגיפות.
תראו את הגרפים של התמותה מהמחלות המדבקות מאמצע המאה התשע עשרה והמאה העשרים. במו עיניכם תראו מה שמעולם לא ראיתם.
נושא החיסונים הוא השקר הגדול של הרפואה. גם הכימותרפיה.
אנחנו הצלנו אתכם ממוות, טוענים הרופאים.
טיפת מידע מהגרף מראה את האמת". ואני מוסיף לדבריו את גורם המחסור במזון, תנאי חיים קשים ומלחמות נוראיות שהיו קשורים לפרוץ מגיפות בעבר.

ועוד גניבה מד"ר אריה אבני: "כל החיות בטבע לא מקבלות כל חיסון. כי מי שברא אותן, הכין להן מערכת חיסון גאונית. תינוק שהרופא לא דפק לו את מערכת החיסון (עם מוצרי חלב, חסר יוד, וויטמין סי, די ועוד) ,  יעבור כל מחלה בכיף.  הנגיף חודר דרך דרכי נשימה ועיכול. זו הדרך הטבעית.
החיסון של הרופאים ניתן תחת העור. שווה לתחת. זקוק לחיזוקים. ולרוב נעלם כעבור שנים.
הבנתם? עובדים עליכם !...
רמאות. חיסונים פוגעים במערכות השונות. מוח= אוטיזם. עור = אקזמות. ריאה =אסטמה וכו….
טענה: המחלות שמפניהן מחסנים בכלל לא כאלה מסוכנות. הסיכונים של החיסון עולים על סיכוני המחלה..."

 
מה שברור הוא שאין קשר בין מתן חיסון למניעת מחלות, שהרי אין קשר בין מחלות לחיידקים ווירוסים, וכן, מעולם לא הוכח שחיסון מחסן. כן הוכח ההפך – מעולם חיסון לא מנע מחלות. גורמי המחלות  קשורים לתזונה גרועה, לזיהום אויר, לנשימה לא נכונה, למצב נפשי שלילי, לניוון פיזי ונפשי, לחוסר בשמש, לחוסר במנוחה ושינה ועוד טעויות שאדם עושה כלפי גופו ונפשו. החיסון, כלומר הרעלת הגוף בחומרים מזיקים, הוא בעצמו גורם מחלה מסכן בריאות וחיים.

האינטרס שלנו הוא להיות בריאים, וחלק חשוב במימוש האינטרס הזה הוא לבנות לעצמנו מערכת חיסונית חזקה ואקטיבית. ואכן,  מדובר בבניה. כמו כל דבר אחר שבונים, גם כאן אנו חייבים לספק את חומרי הגלם. חומרים אלה הם, בראש ובראשונה, אבות מזון חיוניים, ואלה פועלים ביחד עם חמצן. את החמצן נספק באמצעות נשימה נכונה באוויר נקי ככל האפשר, ואת יסודות המזון נקבל מתזונה טבעית ומתאימה. האדם המודרני מפשל בגדול בשני התחומים האלה, כאשר לרפואה המערבית הבורה והשוגה בנושאים המדוברים, יש חלק גדול במחדל הזה. לכן האדם המודרני הינו חולה, חלש בגוף ובנפש ובמערכת החיסון הטבעית שלו.

בניית מערכת חיסון קשורה לתחזוקה של הגוף נפש. מבחינה זו האדם הינו יצור מושלם שנועד להיות בריא ולחיות חיים ארוכים. התיכנון שלו מעולה. בריאות הינה מצב נורמאלי, חולי אינו מצב נורמאלי. ישנה רק דרך אחת לספק למערכת החיסון את יסודות המזון החיוניים – תזונה צמחונית נכונה. אין תחליף לשפע של פרי וירק חיים וטריים מגידול אורגני כדי להעשיר את הגוף בצרכים התזונתיים שלו. בכמויות קטנות יותר גם אגוזים, שקדים וזרעים. מערכת החיסונית שלנו חייבת את המזונות האלה ואין להם תחליף. אכילתם ע"פ עקרונות נכונים ומותאמים למטופל קשורה לבנייה של מערכת חיסון טובה. כאמור, אין להם תחליף, וגם מי שאינו צמחוני, חייב שאלה יהוו את הבסיס לתפריטו.

נשימה נכונה זרה לרוב האוכלוסיה בעולם המערבי. כניסת אוויר בכמות הנדרשת מחייבת לנשום נכון. יש ללמוד זאת.

שמש הינה מקור החיים. הרפואה המערבית מפחידה אותנו מנזקי השמש, ובכך מרחיקה אנשים ממקור בריאות וחיים. אין תחליף לשמש, הן לגוף והן לנפש, וכשמדובר בבניית מערכת חיסונית טובה, נדרש מגע נכון ומספיק של העור עם קרני השמש החיוניים.

התשת הגוף בפעילות יתר וחוסר במנוחה ושינה, קשורים לפגיעה בבריאות, אבל גם להחלשת יכולת הגוף לבנות מערכת חיסונית טובה.

מצב נפשי קשה, במיוחד פחדים, חרדות, הלם נפשי, מתחים ממושכים וכד', פוגעים ישירות, ולפעמים במהירות, במערכת החיסון. הפגיעה עלולה להיות קשה ולגרום להדרדרות בריאותית מהירה. הרבה מגיפות פרצו בזמן שאוכלוסיה גדולה נמצאה במצב נפשי קשה עקב סכנת חיים ממלחמה ומאסונות טבע למשל.

הרעלת הגוף בתרופות (אנטיביוטיקה, כימותרפיה ועוד), הורדת חום באמצעות תרופות, צריכת אלכוהול. סיגריות וסמים, אכילת מזון מהחי ומזון תעשייתי, אלו מספר דוגמאות לדרך בה אדם מרעיל את עצמו, מחסיר מעצמו מזון חיוני והורס את מערכת החיסון שלו. הורדת חום, דיכוי שיעול, עצירת שלשול, דיכוי סימפטומים של הזעה, ודימוע, הסרת שקדים מוגדלים, הורדת לחץ דם באמצעות תרופות וניתוחים הם דוגמאות לטיפול סימפטומטי הרסני המחסל את מערכת החיסון הטבעית של הגוף ומונע ממנה לפעול להגנת הגוף. סימפטומים אלה הם דווקא תוצאה של פעולת מערכת החיסון כדי להתגונן מגורמים מזיקים, וזאת פעולה מאד חיובית, לעיתים מצילת חיים ובוודאי מונעת נזקים.


 וכן, מאד חשוב לדעת כיצד לנהוג בזמן מחלה כדי שהגוף יוכל להביא לידי ביטוי את יכולות מערכת החיסון של הגוף להתגונן, ואת יכולות הגוף לרפא את עצמו. על כך במאמר אחר.
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

dvd313 (62)
good123 (44)
sharonela (52)
holy~ (39)
מירי ר (50)
3אהרוני (34)
מעין טל (31)
eyar (67)
באבאעלי (68)
fanaanir (41)
דוב יהונתן (43)
אלמוג378 (73)
Robb (45)
שולמית 1960 (62)
v100 (52)
buttercup54 (68)
pessi (67)